Kuigi peab ütlema, et see lõhe ja forellikultus mõnevõrra ära hakkab tüütama ja viimasel ajal proovin ikka eelkõige muid molluskeid ja kalasorte koju vedada, tundub mõni toit siiski kuidagi ainumõeldav punase kalaga. Kodune graavilõhe ja koorene supp on minu jaoks ühed nendest ning mingi aja tagant nad ennast siin laual ikka ilmutavad.
Leiva lisamist supile nägin esimest korda selles toredas raamatus ja too nipp annab tõesti kooresele supile väga hõrgu maitse. Tavaliselt visatakse leivaviil peale supi valmimist potti ja nii ta seal vaikselt kõike maitsestab. Paraku, kuidas ma ka ei proovi, ei meeldi mulle kohe mitte supipotis hulpiv ja lagunev leivaollus, tehku ta selle supiga mida iganes. Seepärast läksid käiku hoopis väikesed röstitud leivakrutoonid, mida saab igasse taldrikusse soovi korral lisada.
Kogusest jätkub neljale.
Vaja läheb:
500g lõhefileed, paarisentimeetristeks kuubikuteks lõigatud
1l kalapuljongit
3 kartulit, kuubikuteks lõigatud
2 suurt porgandit, kuubikuteks lõigatud
0,5 sibulat, hakitud
10 cm jupp porrut, pikkupidi poolitatud ja pestud, viilutatud
1 varsseller, hakitud
200ml vahukoort (35%)
paar-kolm viilu tumedat rukkileiba
tilli
Lase puljong potis keema. Samal ajal kuumuta pann, lisa sinna väike killuke võid ja kuumuta keskmisel kuumusel segades kergelt läbi sibulad, porgandid, porgand ja porru.
Lisa puljongile. Kui segu on keema tõusnud, lisa kartulikuubikud. Kui soovid vedelamat suppi, siis lisa juurde keevat vett.
Keeda nüüd vaiksemal tulel u 10 minutit, kuni köögiviljad on enam-vähem pehmed, aga siiski krõmpsuga. Lisa kala ja keeda veel u 5 minutit.
Lõpuks sega hulka koor ja maitsesta tilliga. Võta pott tulelt.
Eemalda leivalt koorik ja lõika leib u 1 cm läbimõõduga kuubikuteks. Rösti kuumal ja kuival pannil mõne minuti jooksul kenasti krõbedaks ning puista supiportsjonitele.