See võileib sobib suurepäraselt väikeseks eelroaks juba alanud grillhooajal. Tegelikult väga lihtne valmistada ja aega kulub vähe kui sibulamoos juba kapis juhtub olema.
Vaja läheb:
500 g kanasüdameid
4 viilu toorsuitsupeekonit
paar spl head oliiviõli
4 rosmariinioksa
4 viilu cibattat
8 spl sibulamoosi
soola, pipart
Pane grill hakkama või ahju grillelement täisvõimsusel tööle.
Näpi rosmariinioksad lehtedest puhtaks, jäta ainult otsad puutumata, nii et sulle jääks neli pikka rosmariinipintslit. Lõika alumine varreots nurga all terava noaga maha, et saaksid sinna paremini liha lükkida.
Pese ja puhasta kanasüdamed, eemalda kõik torud ja tombukesed.Paremaks puhastamiseks lõika südamed kas pooleldi või täielikult (pikkupidi) pooleks. Maitsesta soola-pipraga, vala peale pisut oliivõli ja mõned purustatud rosmariinilehed. Sega.
Lüki südamed peekoniga vaheldumisi rosmariinivarrastele. Varras võiks alata ja lõppeda südamega.
Rösti või grilli sai. Kui grillid, siis määri seda enne oliiviõliga, et kõrbemist vältida.
Grilli vardaid 3-5 minutit mõlemalt poolt. Kata sai sibulamoosiga ja aseta sinna peale kanasüdamevarras. Serveeri.
Sibulamoos
Sibulamoosi soovitan korraga rohkem valmistada, sest kuigi midagi kontimurdvat selle tegemisel ei ole, võtab protseduur siiski omajagu aega. Pealegi on see üks tänuväärne hoidiselaadne asjandus, mida saab kasutada kenasti lihakõrvasena, grillitud maksa juurde, pitsa või pirukakattena (koos kitsejuustuga näiteks) või niisama veini kõrvale kreekerite ja juustuvalikuga.
Vaja läheb:
500g punaseid sibulaid, puhastatud ja võimalikult õhukeselt viilutatud
2 spl oliiviõli
1 loorberileht
250 ml punast veini
1/4 tl soola
2 spl mett
3 spl palsamiäädikat
Pane sibulad, õli ja sool sügava panni sisse, sega ja lase vaiksel tulel kaane all nii 20 minutit podiseda, vahepeal veel segades. Selle ajaga peaksid sibulad “kokku vajuma”. Võta kaas pealt ja lase podiseda kuni sibulad ei ole enam toored ja tekkinud vedelik on aurustunud.
Sega sekka mesi ja kuumuta paar minutit. Lisa loorberileht ja vein, lase vaikselt mulisema ja keeda vaikselt, kuni veini konsistents muutub siirupiseks. See võtab aega u 1 tund.
Lisa palsamiäädikas ja kuumuta endiselt nõrgal tulel, kuni vedelik on jälle siirupine. Lisa maitse järgi veel soola, mett või äädikat.
Lisa kuumust, samal ajal segades, kuni sibulad muutuvad läikivaks ja kogu mass meenutab moosi.See võtab aega kuni 10 minutit.
Pane moos purki ja säilita jahtunult külmkapis. Kasuta ära paari nädala jooksul.
J.Rodgersi “The Zuni cafe cookbook” ainetel.
3 kommentaari
Tavaliselt pole rosmariinioksal pärast lehtede maharapsimist mingit rakendust. Sinul on aga väga nutikas viis tervete varte kasutamiseks:).
oi see võib hea olla!
Ülle, see raamatust leitud nipp on tõesti väärt leid ja imekombel annab oks ka ise niigi lühikese grillimisaja jooksul toidule kõvasti maitset juurde. Ja selle võilevaga petab ilmselt ka mõne põhimõttelise südamevastase sööma. Sina, kanasüdame Mari-Liis, muidugi sinna gruppi ei liigitu.:)